آشنایی با Wireless

اینترنت Wireless
اینترنت Wireless

اینترنت Wireless در حال حاضر به دلیل انعطاف زیاد آن، یکی از بهترین راه حل های ارتباطی پرسرعت است که جدا از هزینه های سخت افزاری نازل آن درمقایسه با سایر سیستمهای پرسرعت، در دراز مدت می تواند نیازهای روزافزون شما را بدون هزینه مجدد برآورده سازد.

از مزایای عمده اینترنت Wireless این است که محدودیت کمتری در عرضه پهنای باند بالا دارد . بطوریکه می توان برحسب تقاضای مشترک و متناسب با هزینه پرداختی آن ، به هر میزان پهنای باند به سمت مشترک منتقل کرد . همچنین اینترنت وایرلس به راحتی می تواند در فواصل زیاد مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین لازم به ذکر است انتقال سیگنال ها در باند فرکانسی مجاز اینترنت بی سیم (Wireless) صورت می گیرد .
پس از راه اندازی لینک ارتباطی ، امکان ارائه سرویس تا ظرفیتهای بالاتر از 100 مگابیت در ثانیه با استفاده از آنتن های مناسب وجود دارد.

از دیگر خدمات قابل استفاده از وایرلس، برقراری ارتباط بین مراکز می باشد .

همانطور که شبکه برای شرکت ها و سازمان ها تبدیل به امری ضروری شده است، ارتباط بین مراکز مجموعه هایی که بیش از یک دفتر یا کارخانه دارند امری اجتناب ناپذیر می باشد. سهولت و سرعت در انتقال اطلاعات، ارتباطات صوتی و تصویری ، به اشتراک گذاری منابع و موارد متعدد دیگری وجود دارد که این ارتباطات را ضروری می سازد. در این نوع ارتباط با استفاده از رادیوهای وایرلس و دستگاههای مربوطه ارتباط بین نقاط فراهم میگردد. در حال حاضر با پیشرفت های انجام شده در این زمینه میتوان از کمترین فاصله تا 100KM و با کمک ریپیترها فواصل بالاتر را پوشش داد.

ویژگی های اینترنت Wireless

  1. سرعت بالا
  2. نصب سریع
  3. عدم نیاز به خط تلفن و نبود مشکلاتی از قبیل پر بودن ظرفیت و یا خطوط فیبر نوری و …
  4. سرعت آپلود و دانلود یکسان (برخلاف تکنولوژی ADSL) که می تواند پاسخگوی نیاز سازمانها در آپلود با پهنای باند بالا باشد.