ویژگی های اینترنت پرسرعت نسل 4.5G

به طور کل سرویس های اینترنتی 4G به گونه ای از اینترنت های وایرلس اطلاق میشود که به صورتی بی سیم و نا محدود خدمات اینترنت را به کاربران ارائه میدهند. سیستم های بی سیم و یا وایرلس که سرویس های GSM ، وایرلس LAN ، بلوتوث که شامل سرویس های بلوتوث کامپیوترهای خانگی نیز میشود، خدمات وابسته به مشتریان، تکنولوژیهای ارتباط جمعی و… را شامل میشوند و به صورتی فراگیر در بین کاربران رونق پیدا کرده اند. اما سرویس های 4G که در اصل وابسته به سیستم های چند گانه تلفن های همراه میشود به کاربران این امکان را میدهد که هرکجا و در هر زمانی بنا بر تمایل از سرویس های اینترنت 4G و پشتیبانی های وابسته به آن بهره مند شود. میتوان سرعت اینترنت 4G را در خوش بینانه ترین حالت بین 100 مگابایت در ثانیه و در حالتهای ضعیف و کم سرعت در حدود 1 مگابایت در ثانیه اندازه گیری کرد.اینترنت نسل 4.5G

این سرویs بنا بر نیاز و تمایل کاربراین توانایی این را خواهند داشت که به صورت های متنوعی در اختیار مشترکین قرار بگیرند و با توجه به بودجه ای که مشترک در نظر دارد، به وی خدمات رسانی خواهند کرد. سرویس های 4G استاندارد با توجه به زمینه و دامنه گسترده ای که در اختیار کاربران قرار میدهند میتوانند برقراری تماس های با کیفیت بالا ، دسترسی به سرویس های Broadband، بازی های انیمیشنی، تماشای برنامه های تلویزیونی HD، و موارد دیگر را به کاربر عرضه کنند.

سیستم های LTE Advanced به عنوان نسل پیشرفته و به روز رسانی شده سرویس های LTE 4G به شمار می آیند. در واقع LTE-Advanced به نوع ارتقاء یافته 4G اطلاق میشود. که با سرعتی برابر با 4.5G معرفی میشوند. این سرویس ها با بهره مندی از سرعتی به مراتب بالاتر و طیف وسیع تری از کارائی تجربه ای منحصر به فرد را در این حیطه در اختیار کاربران خود قرار خواهند داد . استاندارد سرعت دانلود برای کاربران بین 2x تا 3x از Vanilla LTE تخمین زده شده است .

در سرویس های 4G پیشرفته سرعت دانلودی که در اختیار کاربران قرار گرفته است در حدود 14-2 مگابایت در ثانیه خواهد بود که میانگین سرعت 3x-5x را به کاربران عرضه میکند. در این حالت فاصله زمانی که بین کلیک کردن و دانلود فایل مورد نظر به طول خواهد انجامید تا %50 کاهش خواهد داشت و به 5ms کاهش پیدا خواهد کرد. این در حالی است که در سرویس های 4G فاصله بین کلیک و دانلود در حدود 12ms تخمین زده شده است .

سرویس های اینترنتی 4.5G با توجه به گستردگی سطح امکانات و پشتیبانی به اینترنت های هوشمند معروف شده اند. با توجه به تکنولوژی فوق العاده ای که در این سرویس ها به کار گرفته شده است این سیستم های اینترنتی این قابلیت را خواهند داشت که بنا بر شرایط و فضا تغییرپذیر باشند و تا 5 کاربر را پشتیبانی کنند. این سرویس های اینترنتی با داشتن سیگنال های قوی تر میتوانند با قدرت بالاتری خدمات رسانی کنند و کاربران را برای دستیابی به سرعتی بی سابقه یاری دهند. در حال حاضر شرکت های صاحب نامی چون Verizon w  ،AT&T ، Sprint ، DoCoMo ،LG، Telia ، و …. در نظر دارند با دستیابی به این سرویس اینترنت سطح کارائی خدمات خود را افزایش داده واقدام به بهره وری از این اینترنت ها کنند .

You may also like

دیدگاهتان را بنویسید

نام پیوند *
ایمیل *
وبلاگ